Kontakta oss

Är du nyfiken på vad vi kan göra för dig? Slå oss en signal eller skicka iväg ett mail så hjälper vi dig. Eller kom förbi vår butik så bjuder vi på en kopp kaffe!


Våra avdelningar


Kundtjänst Webbshopar

meriweb@meri.se
063-55 61 08

Kundtjänst MERiCARD
För dig som vill ha hjälp att lösa in ditt kort.
mericardbox@meri.se
0771-66 71 00

Försäljning profilkläder och presentreklam | Östersund

order@meri.se
063-55 61 20

Försäljning kommuner och statliga avtal

avtal.profilogavokort@meri.se
063-55 61 36

Försäljning profilkläder och presentreklam | Stockholm

order@meri.se
08-55 67 50 00

Butik | Östersund

butiksorder@meri.se
063-55 61 10

Ekonomi, leverans och övriga frågor

info@meri.se
063-55 61 30


Vår personal


Säljare


Jesper Jacobsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
jesper.jacobsson@meri.se
063-55 61 15

Pontus Dünesius
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
pontus.dunesius@meri.se
063-55 61 28

Daniel Persson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
daniel.persson@meri.se
063-55 61 22

Stina Flodin
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
stina.flodin@meri.se
063-55 61 14

Torgny Ottosson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
Torgny.ottosson@meri.se
063-55 61 18

Molly Blomberg
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
molly.blomberg@meri.se
063-55 61 27

Ali Janah
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
ali.janah@meri.se
063-55 61 17

Malin Eriksson
Säljare (Föräldraledig)
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
malin.eriksson@meri.se
063-55 61 00

Administration & Logistik


Kattis Andersson
Administratör

kattis.andersson@meri.se
063-55 61 23

Johanna Lund
Administratör

johanna.lund@meri.se
063-55 61 06

Alice Flodin
Marknadsassistent

alice.flodin@meri.se
063-55 61 34

Pontus Evertsson
Arbetsledare Logistik

pontus.evertsson@meri.se
063-55 61 33

Olle Göransson
Lager & Logistik

olle.goransson@meri.se
063-55 61 05

Ledning


Lars Hoväng
Affärsutveckling Sales / Ägare

lars.hovang@meri.se
063-55 61 03

Stefan Danielsson
Leverantörsansvarig / Ägare

stefan.danielsson@meri.se
063-55 61 13

Pär Johansson
VD / Ägare

par.johansson@meri.se
063-55 61 01

Anders Danielsson
Senior Advisor / Ägare

anders.danielsson@meri.se
063-55 61 11

Anders Magnusson
Försäljningschef

anders.magnusson@meri.se
063-55 61 04

Anna-Karin Bromé
Ekonomichef

annakarin.brome@meri.se
063-55 61 02



Adress

MERi Textil & Reklam AB
Chaufförvägen 23
831 48 Östersund


Öppettider

Måndag - torsdag: 07:00 - 17:00
Fredag: 07:00 - 15:00
Lördag - söndag: Stängt

Läs mer om våra öppettider här