Kontakta oss

Är du nyfiken på vad vi kan göra för dig? Slå oss en signal eller skicka iväg ett mail så hjälper vi dig - eller kom förbi vår butik så bjuder vi på en kopp kaffe!


Våra avdelningar


Försäljning | Östersund 
Profilkläder & Presentreklam
order@meri.se
063-55 61 20

Försäljning | Stockholm
Profilkläder & Presentreklam 
order@meri.se
08-55 67 50 00

Försäljning Kommuner & Statliga avtal  

avtal.profilogavokort@meri.se
063-55 61 36

Butik | Östersund

butiksorder@meri.se
063-55 61 10

Ekonomi, leverans & övriga frågor

info@meri.se
063-55 61 30

Kundtjänst Webbshopar

meriweb@meri.se
063-55 61 08

Kundtjänst MERiCARD
För dig som vill ha hjälp att lösa in ditt kort.
mericardbox@meri.se
031-712 89 70


Vår personal


Säljare


Magnus Axelsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam
magnus.axelsson@meri.se
063-55 61 09

Nicklas Olsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
nicklas.olsson@meri.se
063-55 61 02

Sandra Nordmark
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
sandra.nordmark@meri.se
063-55 61 32

Malin Eriksson
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
malin.eriksson@meri.se
063-55 61 31

Andreas Valdmaa
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
andreas.valdmaa@meri.se
063-55 61 27

Daniel Persson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
daniel.persson@meri.se
063-55 61 22

Torgny Ottosson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
Torgny.ottosson@meri.se
063-55 61 18

Helena Fjellstrand
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
helena.fjellstrand@meri.se
063-55 61 15

Pontus Dünesius
(Tjänstledig) Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
pontus.dunesius@meri.se
063-55 61 28

Administration, Ekonomi, Logistik & Marknad


Johanna Lund
Administrativ chef

johanna.lund@meri.se
063-55 61 06

Malin Flodin
Administratör

malin.flodin@meri.se
063-55 61 12

Boel Olofsson
Administratör

boel.olofsson@meri.se
063-55 61 23

Agnes Lilja
Ekonomi/Administratör

agnes.lilja@meri.se
063-55 61 05

Annica Wyrén
Administratör

annica.wyren@meri.se
063-55 61 04

Yvonne Olsson
Lager & Logistik

yvonne.olsson@meri.se
063-55 61 07

Ingvar Johansson
Lager & Logistik

ingvar.johansson@meri.se
063-55 61 07

Olle Göransson
(Tjänstledig) Administratör

olle.goransson@meri.se
063-55 61 33

Ledning


Lars Hoväng
Affärsutveckling Sälj / Ägare

lars.hovang@meri.se
063-55 61 03

Stefan Danielsson
Leverantörsansvarig / Ägare

stefan.danielsson@meri.se
063-55 61 13

Pär Johansson
Ekonomistöd / Ägare

par.johansson@meri.se
063-55 61 01

Anders Danielsson
Senior Advisor / Ägare

anders.danielsson@meri.se
063-55 61 11



Adress

MERi Textil & Reklam AB
New Wave Profile

Huvudkontor & Butik | Östersund
Chaufförvägen 23
831 48 Östersund

Showroom | Stockholm (Bokade besök)
Barnhusgatan 16
111 23 Stockholm

Öppettider

Måndag - Torsdag: 07:00 - 17:00
Fredag: 07:00 - 15:00
Lördag & Söndag: Stängt

Läs mer om våra öppettider här