Kontakta oss

Är du nyfiken på vad vi kan göra för dig? Slå oss en signal eller skicka iväg ett mail så hjälper vi dig. Eller kom förbi vår butik så bjuder vi på en kopp kaffe!


Våra avdelningar


Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning

butiksorder@meri.se
063-55 61 10

Försäljning profilkläder och presentreklam

order@meri.se
063-55 61 20

Ekonomi och leveransfrågor

info@meri.se
063-55 61 30

Webshop och Statliga avtal

avtal.profilogavokort@meri.se
063-55 61 36

MERiCARD kundtjänst
För dig som vill ha hjälp att lösa in ditt kort.
mericardbox@meri.se
0771-667100


Vår personal


Anders Magnusson
Försäljningschef

anders.magnusson@meri.se
+46 63-55 61 04

Patrik Kvarnlöf
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
patrik.kvarnlof@meri.se
+46 63-55 61 16

Jesper Jacobsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
jesper.jacobsson@meri.se
+46 63-55 61 15

Pontus Dünesius
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
pontus.dunesius@meri.se
+46 63-55 61 28

Daniel Persson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
daniel.persson@meri.se
+46 63-55 61 22

Stina Flodin
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
stina.flodin@meri.se
+46 63-55 61 14

Torgny Ottosson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
Torgny.ottosson@meri.se
+46 63-55 61 18

Malin Eriksson
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
malin.eriksson@meri.se
+46 63-55 61 31

Jane Häll Danielsson
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning  
Jane.HallDanielsson@meri.se
+46 63-55 61 17

Pontus Evertsson
Arbetsledare Logistik

pontus.evertsson@meri.se
+46 63-55 61 33

Olle Göransson
Lager

olle.goransson@meri.se
+46 63-55 61 00

Anna-Karin Bromé
Ekonomichef

annakarin.brome@meri.se
063-55 61 02

Ebba Sundström
Administratör
Ekonomi och leveransfrågor 
ebba.sundstrom@meri.se
+46 63-55 61 06

Tobias Wiklund
Administratör
Ekonomi och leveransfrågor 
tobias.wiklund@meri.se
+46 63-55 61 07

Alice Flodin
Administratör
Ekonomi och leveransfrågor 
alice.flodin@meri.se
+46 63-55 61 34

Anders Danielsson
Styrelseledamot

anders.danielsson@meri.se
+46 70-330 03 32

Lars Hoväng
Styrelseledamot

lars.hovang@meri.se
+46 70-511 70 30

Pär Johansson
Styrelseledamot

par.johansson@meri.se
+46 70-321 71 23

Stefan Danielsson
Styrelseledamot

stefan.danielsson@meri.se
+46 70-330 03 34

Katarina Andersson
Tjänstledig

katarina.andersson@meri.se
+46 63-55 61 00


Adress

MERi Textil & Reklam
Chaufförvägen 23
831 48 Östersund


Öppettider

Måndag - torsdag: 07:00 - 17:00
Fredag: 07:00 - 15:00
Lördag - söndag: Stängt

Läs mer om våra öppettider här