Kontakta oss

Är du nyfiken på vad vi kan göra för dig? Slå oss en signal eller skicka iväg ett mail så hjälper vi dig - eller kom förbi vår butik så bjuder vi på en kopp kaffe!


Våra avdelningar


Försäljning profilkläder & presentreklam | Östersund

order@meri.se
063-55 61 20

Försäljning kommuner & statliga avtal

avtal.profilogavokort@meri.se
063-55 61 36

Ekonomi, leverans & övriga frågor

info@meri.se
063-55 61 30

Butik | Östersund

butiksorder@meri.se
063-55 61 10

Försäljning profilkläder & presentreklam | Stockholm

order@meri.se
08-55 67 50 00

Kundtjänst Webbshopar

meriweb@meri.se
063-55 61 08

Kundtjänst MERiCARD
För dig som vill ha hjälp att lösa in ditt kort.
mericardbox@meri.se
0771-66 71 00


Vår personal


Säljare


Caroline Nilsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
caroline.nilsson@meri.se
063-55 61 39

Andreas Valdmaa
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
andreas.valdmaa@meri.se
063-55 61 27

Magnus Axelsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam
magnus.axelsson@meri.se
063-55 61 09

Daniel Persson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
daniel.persson@meri.se
063-55 61 22

Torgny Ottosson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
Torgny.ottosson@meri.se
063-55 61 18

Stina Flodin
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
stina.flodin@meri.se
063-55 61 14

Malin Eriksson
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
malin.eriksson@meri.se
063-55 61 31

Ali Janah
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
ali.janah@meri.se
063-55 61 17

Pontus Dünesius
Säljare (Tjänstledig)
Försäljning profilkläder och presentreklam 
pontus.dunesius@meri.se
063-55 61 34

Administration, Ekonomi, Logistik & Marknad


Johanna Lund
Administrativ chef

johanna.lund@meri.se
063-55 61 06

Agnes Lilja
Ekonomi/Administratör

agnes.lilja@meri.se
063-55 61 05

Boel Olofsson
Marknad/Administratör

boel.olofsson@meri.se
063-55 61 23

Malin Tander
Administratör

malin.tander@meri.se
063-55 61 04

Malin Flodin
Administratör

malin.flodin@meri.se
063-55 61 12

Ingvar Johansson
Lager & Logistik

ingvar.johansson@meri.se
063-55 61 07

Yvonne Olsson
Lager & Logistik

yvonne.olsson@meri.se
063-55 61 07

Wasim Bashir
Lager & Logistik

wasim.bashir@meri.se
063-55 61 07

Alice Flodin
Marknad (Tjänstledig)

alice.flodin@meri.se
063-55 61 00

Olle Göransson
Administratör / Lager & Logistik (Tjänstledig)

olle.goransson@meri.se
063-55 61 05

Ledning


Lars Hoväng
Försäljningschef / Ägare

lars.hovang@meri.se
063-55 61 03

Stefan Danielsson
Leverantörsansvarig / Ägare

stefan.danielsson@meri.se
063-55 61 13

Pär Johansson
VD / Ägare

par.johansson@meri.se
063-55 61 01

Anders Danielsson
Senior Advisor / Ägare

anders.danielsson@meri.se
063-55 61 11



Adress

MERi Textil & Reklam AB
New Wave Profile

Huvudkontor & Butik | Östersund
Chaufförvägen 23
831 48 Östersund

Showroom | Stockholm (Bokade besök)
Barnhusgatan 16
111 23 Stockholm

Öppettider

Måndag - Torsdag: 07:00 - 17:00
Fredag: 07:00 - 15:00
Lördag & Söndag: Stängt

Läs mer om våra öppettider här