Kontakta oss

Är du nyfiken på vad vi kan göra för dig? Slå oss en signal eller skicka iväg ett mail så hjälper vi dig. Eller kom förbi vår butik så bjuder vi på en kopp kaffe!


Våra avdelningar


Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning

butiksorder@meri.se
063-55 61 10

Försäljning profilkläder och presentreklam

order@meri.se
063-55 61 20

Ekonomi och leveransfrågor

info@meri.se
063-55 61 30

Webshop och Statliga avtal

avtal.profilogavokort@meri.se
063-55 61 36

MERiCARD kundtjänst
För dig som vill ha hjälp att lösa in ditt kort.
mericardbox@meri.se
0771-667100


Vår personal


Säljare


Jesper Jacobsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
jesper.jacobsson@meri.se
063-55 61 15

Lisa Karlsson
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
lisa.karlsson@meri.se
063-55 61 29

Fredrik Södergren
Säljare
Försäljning profilkläder och presentreklam 
fredrik.sodergren@meri.se
063-55 61 16

Pontus Dünesius
Säljare (Föräldraledig)
Försäljning profilkläder och presentreklam 
pontus.dunesius@meri.se
063-55 61 28

Daniel Persson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
daniel.persson@meri.se
063-55 61 22

Stina Flodin
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
stina.flodin@meri.se
063-55 61 14

Torgny Ottosson
Säljare
Webshop och Statliga avtal 
Torgny.ottosson@meri.se
063-55 61 18

Sandra Linder
Butiksansvarig/Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
sandra.linder@meri.se
063-55 61 00

Malin Eriksson
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
malin.eriksson@meri.se
063-55 61 31

Molly Blomberg
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
molly.blomberg@meri.se
063-55 61 27

Ali Janah
Säljare
Försäljning arbetskläder och skyddsutrustning 
ali.janah@meri.se
063-55 61 17

Administration & Logistik


Tobias Wiklund
Ekonomiassistent

tobias.wiklund@meri.se
063-55 61 07

Ebba Sundström
Administratör

ebba.sundstrom@meri.se
063-55 61 06

Alice Flodin
Administratör

alice.flodin@meri.se
063-55 61 34

Pontus Evertsson
Arbetsledare Logistik

pontus.evertsson@meri.se
063-55 61 33

Olle Göransson
Lager & Logistik

olle.goransson@meri.se
063-55 61 05

Ledning


Anna-Karin Bromé
Ekonomichef

annakarin.brome@meri.se
063-55 61 02

Anders Magnusson
Försäljningschef

anders.magnusson@meri.se
063-55 61 04

Styrelse


Anders Danielsson
Styrelseledamot

anders.danielsson@meri.se
070-330 03 32

Pär Johansson
Styrelseledamot

par.johansson@meri.se
070-321 71 23

Stefan Danielsson
Styrelseledamot

stefan.danielsson@meri.se
070-330 03 34

Lars Hoväng
Styrelseledamot

lars.hovang@meri.se
070-511 70 30


Adress

MERi Textil & Reklam
Chaufförvägen 23
831 48 Östersund


Öppettider

Måndag - torsdag: 07:00 - 17:00
Fredag: 07:00 - 15:00
Lördag - söndag: Stängt

Läs mer om våra öppettider här